Zabawki i drobiazgi wykonane na szydełku, drutach, filcowane, szyte ręcznie lub na maszynie.

Toys and accessories knitted, crocheted, felted or sewn.

mm

mm

7/17/14

Marionetka / Simple Marionette



Jeśli Wasze dzieci lubią bawić się w teatrzyk, to można stworzyć takie oto proste marionetki. Ja akurat przedstawiam Wam duszka, ale może to być księżniczka w koronie, pajacyk i cokolwiek wymyślicie wspólnie z dziećmi. Zabawa przednia, wiązanie sznureczków ćwiczy małe paluszki, a wymyślanie historyjek wyobraźnię :) Głowa duszka wykonana oczywiście z wełny owczej. Tutaj jest dokładniej pokazane jak zrobić lalkę z węzełków. Potem po prostu należy ją przymocować do patyczków i marionetka gotowa. No tak, najpierw miała być taka "typowo waldorfska" bez oczu i buzi, ale potem Julka doznała weny i domalowała twarz. Bez paniki proszę ;)

***

Do your children like theater? Do they like to tell their own stories? So maybe simple marionettes would be a nice idea to play with your kids? Here you can see how to make a simple knot doll. It just needs to be attached to crossed sticks, and here we go, our marionette is ready to play. You can make a king and a queen in crowns, clown or whatever you wish.
I wanted to leave this doll without painting any features but Julia wanted to paint a face. So she did. For me it's a bit scary ;)














No comments:

Post a Comment